Magazín webů - 1WEB.CZ:

Recenzent: Martianno
Napsáno: 21.01.2006
Přečteno:
Web: www.1web.cz
Celkové hodnocení: 74%Plusy: Design, Obsáhlost některých sekcí, Jednoznačné zaměření, Poměrně dobře optimalizováno
Mínusy: Chyby v barevnosti pozadí a textu, Občas hrubé gramatické chyby
Nejeden uživatel internetu jistě hledá na síti zábavu. Ať již jde o vtipy, obrázky, animace či hry... Podívejme se tedy očima jednoho úplně obyčejného zábavy-chtivého návštěvníka tohoto webu, co na něj bude říkat. Sledujme pana Nováka, jak jej různá zákoutí a plácky tohoto webu zaujmou. Co se mu bude líbit, proč by se měl vracet či naopak, proč by sem již nikdy neměl ani páchnout.

První čeho si určitě všimne, je design stránek. Hned na vršku úvodní stránky na něj zaútočí veliký banner. Pan Novák neboli N0v4K_, jak si nechá na internetu říkat, je ovšem již za krátkou dobu, co má internet, na jakékoli blikající blázince zvyklý a je proti nim imunní. Takže v tomto žádný problém nevidí. Chápe, že propagace je propagace a dnes se bez nějakého toho banneru obejde jen málokterý web. Tak, jak společně sklouzáváme očima o další pixely pěkného červeného pozadí níže, narazíme brzy na povedené a přiměřeně velké logo s adresou stránek. Což chválíme, protože nebohý pan Novák hned ví kde je a nemusí mžourat do adresové lišty svého prohlížeče. Hned vedle je vtipný a výstižný slogan: "Kdo Paří má za tři". O pár dalších pixelů níž se nabízí čtenáři možná krapet vtíravě nastavení do oblíbených či dokonce jako domovskou stránku. Ale co? Třeba tuto možnost N0v4K_ využije... Hlavička tedy na jedničku co bude dál?

Nacvičené oko internetového uživatele ihned úspěšně nachází přehledné a dobře čitelné hlavní menu. Celek sice působí trošku přeplácané kvůli hodně různobarevnému designu, ale dá se to přežít. Položky nadepsané Zábava hlásají: Hry, Animace, Vtipy, Vtipné obrázky a Wallplepers .Tudíž se zdá, že slibují Panu Novákovi přesně to, co hledal.. Teď jen aby tam také něco bylo a pokud možno aby to N0v4K_ ještě neznal... A hele hned pod záložkou Zábava je další malé menu s názvem Rádia. Poměrně originální nápad. To se kvituje, mne si pan Novák ruce. A ještě níže dokonce něco ke stažení. Pan Novák už má dost toho vnadění a jde se podívat hlouběji. Tak třeba záložka Hry. Klik. Odkaz se zobrazil v novém okně, N0v4K_ z toho sice není nijak dvakrát nadšen, ale co se dá dělat. (v novém okně jen u prohlížeče InternetExplorer - pozn. aut) A už se načítá. Záplava možná až moc malinkých obrázkových náhledů zaplnila obrazovku. A už oči Pana Nováka rejdí po monitoru jako právě postřelená okurka. Obrázky sou sice pěkné, ale popisky se někam vypařily... A nebo přecijen? Ale ano, jsou zde. Avšak téměř nečitelné. I z zcela náhodného uspořádání náhledů není N0v4K_ zrovna moudrý. Chtělo by to nějak zpřehlednit, říká si . Na druhou stranu výběr je opravdu bohatý. Hry všeho druhu. Každý, kdo si s tím dá tu práci, najde tu svou. Na podobná problém čtenář narazí i ve vtipných obrázcích a další celkem obsáhlé databázi Wallpaperů. To animace již jsou na tom s přehledností o poznání lépe. Položka vtipů obsahuje překvapivě několik desítek vtipů, jejichž kvalitu bych hodnotil jako průměrné.

Což takhle poslechnout si rádio? Není problém přehrávání na stránce funguje bezchybně a protože Pan Novák má hudbu rád, na chvilku se zaposlouchá do jednoho z 5 dostupných kanálů. Dobrý nápad avšak na chvilku..

A copak to tu máme ke stažení? Hry do PC? To zní lákavě, řekne si náš Novák a už je na další stránce. Jak se dozvídá z nápisu v záhlaví je tato sekce momentálně v rekonstrukci, přesto však je zde alespoň 12 her jako cena útěchy. Klikne tedy na jeden z odkazů. Daří se. Download běží.

Po uchechtané půlhodince hraní, se vrací zpět na stránky a zkouší, jaké další poklady lze nalézt. Programy, obsahují hlavně věci týkající se CSka (Counter Strike 1.6) jako různá vide či patche. Dál několik utilitek pro všední potřebu, ale není jich nějak výrazně moc. Výdělek na internetu? Zajímavé, řekne si Pan Novák a zkusí štěstí. Cosi na něj skočilo a tak radši zase rychle utíká zpět. Ještě chvilku prozkoumává stránky, narazí na pár vtipných hlášek z krabiček od cigaret a nějaké ty serepetičky pro svůj mobil. Což je mimochodem asi nejpovedenější sekce celého webu.

Hlasování v anketách, je součást dnes již pomalu každého webu a ani tento není výjimkou. A dál? Dál už nic. V pravém menu je sice ještě možnost posílat sms či podívat se na počasí, ale to již jsou externí záležitosti. Každopádně i za to je rád.

N0v4K_ ještě krátce nahlédne do "Blueborďácké" Návštěvní knihy. A tak si řekne, že upozorní místní webmastery na některé věci co se mu nelíbily, ale hlavně je pochválí.
Pochválí ji protože se stránka mu líbila. Není to žádný obrovský server ale něco se přece jen nalézt dá.Verdikt: Stránka je na první pohled hezká, i když po barevné stránce trošku přeplácaná. Je na ni ještě mnoho práce. Zobrazuje se více méně stejně na všech prohlížečích. Některé skutečně hloupé chyby srážejí mé závěrečné hodnocení trošku níž, ale přesto to není žádný propadák. Návštěva jednou za dva měsíce je tak akorát. Nesmíme zapomenout na to, že Autor je amatér a své stránky dělá jen tak. Pro nás. Kéž by bylo více takových. Nutno ještě dodat, že Webmaster poté co se dozvěděl o našem záměru recenzovat jeho dílo, celou stránku výrazně vylepšil a pravděpodobně ji bude i nadále rychle zlepšovat. To je správný přístup konecDesign by Libor Kohel, Scanned by Topweby
Powered by Link Up