Magazín webů - REPORTMATCH.COM:

Recenzent: Martianno
Napsáno: 04.03.2006
Přečteno:
Web: www.reportmatch.com
Celkové hodnocení: 64%Plusy: První dojem, Námět, Přehlednost, Technická stránka projektu
Mínusy: Minimální obsah, Špatná barva písma, Chybí fotografie
Pomalu ale jistě se nám rozjíždí Gambrinus liga, blíží se jarní část Ligy Mistrů a v dálce se začínají objevovat kolosální obrysy Mistrovství světa ve fotbale 2006. Fotbal se na nás řítí kam se podíváme, těžko třídit ohromné množství všech výsledků, přestupů nebo skandálů, co se na zeleném trávníku dějí dnes a denně. A jak to souvisí s Reportmatch? Opravdu hodně. Reportmatch je nezávislý český server, věnující se všemu hlavně okolo zahraničního evropského fotbalu, což je v době, kdy mnoho českých fanoušků zajímá Premier League mnohem více, než kde v Blšanech zaseli na hřišti brambory, zcela na místě.

Kdo si myslí, že by měla být stránka, zabývající se kulatým nesmyslem a tak dále, zelená jako opilec při pohledu na mléko, mýlí se. Design Webu připomíná spíše vzhled nějakého seriózního zpravodajského portálu. Čistý bílý look zaručuje přehlednost a dává dobré předpoklady pro snadnou čitelnost písma. Na druhou stranu se nemusíte bát, že po prvním pohledu na stránku nezjistíte, o co tady běží. Naprosto výmluvné je totiž pěkně udělané logo přesně těch správných rozměrů, že nepřekáží a nesplyne s okolím. Usmívají se z něj na nás Tomáš Rosický, Pavel Nedvěd a toho třetího borce bych tipnul na milánského Kaká. Mluvil jsem již o dobrém předpokladu pro čitelnost, tady ovšem bohužel není šance úplně proměněna. Autor bohužel zvolil malý, světle šedý font, který na onom bílém pozadí zrovna nesvítí. Jednotlivé elementy stránek jsou vcelku klasicky rozděleny na levou část s navigací a dalšími možnostmi webu, prostřední obsahovou část a nakonec pravé menu s reklamami, ikonkami a podobnými věcmi, jež s obsahem webu úplně nesouvisejí.

Pevně věřím, že většinu čtenářů zajímá mnohem více náplň webu, než jeho vzhled, takže se na něj pojďme kouknout. Hlavní navigační menu obsahuje devět položek, z nichž většina nese jméno některé evropské ligy či mezinárodní klubové soutěže. Z toho jasně vyplývá jednoznačné zaměření serveru na evropský klubový fotbal, tudíž kdo hledal aktuality z domácí ligy nebo reprezentace, má tentokrát smůlu. Na druhou stranu, zas až tak skvělý den nemá ani ten, kdo zde pase po novinkách z evropských lig. Obsah je skutečně mizivý. Jednotlivé rubriky tvoří maximálně čtyři krátké reportáže z těch nejzajímavějších utkání té které soutěže. Přičemž se v podstatě jedná jen o krátký souhrn průběhu zápasu.Chyběly mi také jakékoli fotky nebo ilustrační záběry, které jsou vůbec na celém webu zastoupeny velice poskrovnu. Až nyní se v plné nahotě odhaluje zřejmě velmi úzká redakční sestava. Web bohužel po zpravodajské stránce ani v nejmenším nemůže konkurovat již zajetým sportovním serverům. Je vidět, že web je hodně mladý. Alespoň něco nového a hodnotného se můžete dozvědět v malé podrubrice profily. Tvoři ji sice znovu jen pár jmen fotbalistů nebo klubů, ale musím uznat, že je pěkně zpracovaná. Za zmínku ještě stojí kraťoučký seznam freeware počítačových her s fotbalovou tématikou nebo pěkně udělaný boxík "Víte že?", který se při každém refreshi naplní novou zajímavou informací ze světa fotbalu. Ale to už je opravdu vše, na co zde můžete narazit.

Reportmatch je velice ambiciózní projekt s obrovským potenciálem. Možná, že až sem někdy za pár měsíců nebo třeba za rok opět zavítám, naleznu perfektní stránky s bohatým obsahem a spoustou užitečných a zajímavých informací. Možná recenzuji budoucí skvěle výdělečný web. Šance tu jsou. Po technické stránce není téměř co vytknout, autor umě využívá možností moderních webových prezentací a nechybí mu ani elán a znalosti. Chce to jen čas a hodně, ale opravdu hodně práce.

V celkovém pojetí stránek mi možná krapet chyběla možnost filtrace zboží, ať už dle ceny, značky, dovozce či dalších podobných kritérií. Ten, kdo přesně ví, co chce kupovat, svůj cíl nakonec pravděpodobně najde. Díky perfektnímu fulltextovému vyhledávání. Hůř je na tom ten, kdo ví pouze hrubé rysy toho co chce. Přesto nemusí zoufat. Díky dobře udělanému výběru v kategoriích, které je na místě hlavního menu nejspíš nakonec také uspěje.Verdikt: Přehledná stránka s dobrým námětem i technickým zpracováním. Jediné, co chybí, je obsah. Můžeme jen doufat, že se web časem zaplní a bude tak opravdu užitečným pro všechny fotbalové fandy, kterým je určen. konecDesign by Libor Kohel, Scanned by Topweby
Powered by Link Up